Olles TechCrunch’ist lugenud, et Facebooki uudistevoog saab uuenduse osaliseks, hüppasin õnnest mööda tuba ringi. Lõpuks ometi. Nimelt on uus filtrisüsteem väheke brutaalsem ja iga pilt mida mingi beduiin jagab, ei leia kohe kohta minu uudistevoos. See uudis on muidugi juba aegunud, aga mul käis üks tund aega tagasi lõplikult plõks peast läbi.

See on nii lollakas, kui sa igat kuradi asja jagad. Mul on reaalselt selline tunne, et mõned inimesed istuvad hommikul kell kümme arvuti taha ja jagavad igat kuradi linki ja igat kuradi pilti mis neile ette jääb. Roosa kleit, kass, koer, sinine kleit, joodik, surnud konn, säärik, 9gag, redtube, punane kleit… Miks? Ma saan aru, et aeg-ajalt leiad mõne naljaka pildi (Ma olen nõus aktsepteerima, et huumorimeeled on erinevad) ja otsustad seda oma sõpradele jagada, aga kui sa päevas kakskümmend pilti üles virutad ja need kõik ühest ja samast portaalist pärit on, muutud sa nõmedaks spämmariks. Ma suudan mõista neid jagamisi, millega sa midagi võita saad, olen ise mõnest osa võtnud, aga ära jaga sitta laiali… Ja jumala eest…Telegram.ee!?

Kui sa jagad mõtteterasid piltidena, väärid hilist aborti. See on kohutav. Täielik kuradi epideemia. Õudne. Spämm on spämm, aga kui sa selle sita veel pildile topid, läheneb see juba kriitilisele massile… Kas oleks vähemalt võimalik, et tekst ja pilt oleks kuidagi kooskõlas? Mitte, et naine jookseb mööda teed ja pildil on tekst: “Minu arust on Maxima hinnad paremad, aga näed…sõpruse nimel on hollandi leibjuust ka Makroflex.” Või siis…valge tekst mustal taustal… Miks sa lihtsalt seda tekstina ei postita? “Sest, et muidu ei hakka silma!” Ehk siis, sa ajad tähelepanu taga. Nõme inimene, pane ennast keldrisse kinni.  Veel hullemaks teeb asja see, et nendele piltidele on tekkinud oma kommuunid… Siin on pisike nimekiri kommuunidest, kust võib sitta leida:

  • Dont say you miss me wHen you dont even try to talk to mE.
  • Kõigile midagi.
  • Muheda rahva naljad
  • Maailma sügavus peitub meie piiride taga.
  • O.M.A klubi
  • Mõtle hetkeks
  • Oleme Positiivsed & Teeme Maailma Paremaks

Pange tähele, et kolmel kommuunil on pealkirjas punkt. Ma õppisin koolis, et kui pealkirjale punkti paned, oled munn. Aga noh…õnneks te käitute ka vastavalt. (Kõik kes jagatud pilte like’ivad on sama suured ahvid)

Facebookis ei ole mõtet näidata kui suur omega sa oled. 

Selgitus: On alfaisased, betaisased …….. omegaisased. 

Ma olen võib-olla ülekohtune, aga ma tõesti leian, et ennast austav mees ei hala oma saamatust naistega avalikult välja nagu mõned seda teevad. Kui sa postitad iga päev oma ajajoonele pildi surnud kalast, kuhu on peale kirjutatud: “Armastus….hea…aga valus”, ei tekita see mitte kaastunnet, vaid paneb mõtlema, et oled sitane luuser. Saa üle, või tee asi paremaks. Ja ära vestle avalikult läbi oma ajajoone kommentaaride oma suhtedraamadest.

Facebookis ei ole mõtet näidata kui suur eit sa oled. Natukene sarnaneb eelmise punktiga. Erinevus on selles, et eit oled sa siis kui oled suhtes ja postitad iga päev pildi sittuvast eeslist kuhu on peale kirjutatud: “Tõeline armastus tähendab üksteise kuulamist.”  Eit ei ole minu jaoks seksistlik sõna. Minu jaoks on ta täisesti sobilik nii meestele kui naistele.

Meil on pohhui! Jah sellega teen natukene liiga, sest ilmselgelt ei ole kõigil pohhui. Ma proovin uuesti…

Iga sinu tegevus ei vääri staatuseuuendust! Ausalt. “Lähen nüüd poodi!” ei ole oluline teave. Sest et meil on pohhui. Ma pidin ennast surnuks naerma, kui ma lugesin staatuseuuendust: “Ikkagi väga paha olla, sõidame kiirabisse” (parafraseering) Mul oli pikka aega väga lõbus. Keskendu oma tervisele, palun. Mõni kirjutab lihtsalt: “Olen nii õnnelik!” Tead mis!? Meil on pohhui!  Ja kui sa teed postituse: “Kõik on nii persses” ja siis sinult küsib mingi tainas, et “mis juhtus?” ja sa sitt vastad, et: “ma ei taha sellest rääkida”… Siis oled sa päeva debiiliku kanditaat. Nahhui sa siis üldse postitad!?

Ask.fm on taun koht, mida kasutavad taunid inimesed, kellel on taunid küsimused teiste taunide inimeste eriti taunide elude kohta. Nii… ma arvan, et see ei vaja selgitust isegi.

Siinkohal ütlen, et igal inimesel on õigus oma facebooki kontot kasutada oma äranägemise järgi. Isegi siis kui sa oled ahv. Aga…kas sa tahad käituda nagu ahv?