How come when it’s with us, it’s an ‘abortion’, and when it’s with chickens it’s an ‘omelet’?
George Carlin

SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (Edaspidi SAPTK) algatas meie väikeses riigis järgmise projekti. Sedapuhku on tule all abort. See on fakt, et Varro Vooglaid ja tema vapper organisatsioon SAPTK tahaksid Eestis täielikult abordi keelustada, kuna see on “mõrv” ja “kuri”. Sotsiaalmeedias peavad inimesed üksteisega sõda ja kristlased räägivad sellest, et elu on püha. Mina siinkohal üritan selgitada, miks kogu see abordivastasus tegelikult päris lollakas on.

Abort on varrolaste arvates mõrv. Räägitakse sündimata laste tapmisest.

“Rahastades süütute inimeste massilist tapmist määratleme ühiskonnana oma kõlbelise palge eemaletõukaval moel.” (Sihtasutuse koduleht)

Aga kas see tegelikult on nii? Kas me saame abordist rääkida kui mõrvast? Mõrv tähendab teise inimese tahtlikku tapmist, mis on maailmas reeglina seadusevastane. Kui avada Wikipedia, kasutatakse seal ka väljendit “unlawful killing” ehk ebaseaduslik tapmine. Siin on nüüd konks, sest et abort on seaduslik. Aga kõige olulisem on aga küsimus “Kas embrüo on inimene?” DNA ütleb meile, et jah, aga inimese olemus ei ole kinni ainult geneetikas. Inimene on sotsiaalne loom, kes on iseendast teadlik. Embrüo ei ole aga enesest teadlik kuni sünnini (allikas). Eestis tehakse aborti kuni 11. rasedusnädala lõpuni. Süda võib kül juba eksisteerida ja isegi lüüa, aga see ei tee temast inimest. Tegu on lihtsalt ühe organismiga. Nagu potilill või kaalikas. Siinkohal võib hüperboolselt öelda, et iga toiduaine on mõrvatud.

Ja ei, ma ei taha öelda et teadvuse kaotanud inimese võib ära tappa. Kui Varro saab tellisega vastu pead ja lebab keset kirikupõrandat, on ta siiski Varro. Tema mällu on salvestunud info kuidas elada, miks elada ning lisaks sellele, on ta juba indiviid, kes on olemas meie infosüsteemides ning teiste inimeste eludes. Embrüo on lihtsalt embrüo, mis ei saa hingamisegagi hakkama. Ja kui mitte keegi seda last ei taha, siis mis oleks alternatiiv? Lapsendamine ei ole Eestis just eriti populaarne tegevus. Ja mingil põhjusel ei tohi homod lapsendada. Üldse on irooniline see homode sallimatus SAPTKi poolt. Uskuge mind, võimalus et üks geipaar peab aborti tegema, on üsna pisike.

Kui keegi mulle meeleheitlikult vastu tahab vaielda ja väidab et embrüo on täiega inimene (väljastame ehk siis talle ka dokumendi ja ühe pangalaenu?) siis selgitage mulle mis hetkel see täpselt juhtub? Kas siis kui sperm munarakku siseneb? Enne seda? Aga mis saab ülejäänud 250 000 000 spermist? Nende potensiaalsete inimeste surm on siis täiega okei? Menstruaaltsükli lõpp on siis ka hooletusest tingitud tahtmatu tapmine? Hooletuse all siis pean silmas et naine et lasknud ennast viljastada. (Seda võib ka ju tahtliku tapmisena võtta)

Ja kui keegi tahab mulle öelda, et abort on ohtlik, siis pean teile kurbusega ütlema, et statistiliselt on sünnitus ohtlikum. (Allikas)

Läheme nüüd üldisemaks, küsides et miks inimesed aborti teevad? SAPTK leiab, et kui üks 14 aastane tüdruk ära vägistatakse, siis peab ta ikkagi oma lapse ilmale tooma. Seda seetõttu et….elu on püha? On võimalik, et sellest rasedusest ja lapsest saab emale igaveseks “mind vägistati” silt. See ei pea nii olema, aga see on võimalik. Vägistamisest rääkides kipuvad inimesed lahmima taoliste artiklitega: Famous People Conceived in Rape, mis on demagoogia kõrgeim pilotaaž. Mida see muudab? Kui mu naaber abordi teeb, ei tähenda see seda et need inimesed ära surevad või et neid kuidagi alavääristatakse. Täpselt sama hästi võin ma rääkida sündimata geeniustest, kes ei ole saanud sündida, kuna kõikidel poistel on elus olnud märjad unenäod. (ühe seemnepursega võib siis hukkuda kuni 400 000 000 “inimest”)

Keelame abordi ära! Siis saab iga juhulaps ilmale tuldud ja lastekodusse antud! Siis saab SAPTK ehk rahu, kuna nad seisavad ju pereväärtuste eest ja me ju teame kui tugev on üks lastekodupere. Ja Varro maailas ei saa homod neid ka lapsendada, et neile peret pakkuda. Las õpib pigem lastekodus, et teda ei taha mitte keegi. Parem on lasta sotsrahadel lastekodudesse voolata et rohkem suid ära toita, eks? See on nii loll, et abordivastaseid huvitab sündimata laps selle hetkeni kuni ta sünnib. Sealt edasi saab ta jalaga persse, sest et elu on karm ja kusagil on mõni sündimata laps, kelle traditsiooniline pere vajab kaitset.

Kujutame ette sellist maailma, kus võidutseb Varro. Terve maamuna! Abort on keelatud, mis tähendab, et iga aasta sünnib 44 miljonit inimest rohkem kui praegu. Kui ülerahvastatus oleks nii võimas, siis mis oleks selle lahendus? Elu on ju püha? Miks ei võiks tegeleda reaalsete mõrvade ärahoidmisega? Miks meie sõjavägi relvaga võõra maa pinnal inimesi tapab? Ilmselt pole see SAPTKi jaoks probleem, sest et antud juhul tapetakse ju moslemeid. Sellisel juhul pole elu enam püha. Võrratu loogika, Varro. Hoiame risti kõrgel.

Mul on siiralt hea meel, et aastavahetusel näitas ETV2 Monty Pythoni filmi “The Meaning of Life”. Nimelt on nende laul “Every Sperm is Sacred” taas päevakorras, tänu tõsiasjale, et SAPTK ja terve punt “ma-vihkan-neid-sest-nad-pole-nagu-mina” aktiviste on endale võtnud õiguse end lihtsalt teiste inimeste eludesse sisse vägistada ja ütlema, et “Meie traditsioonid ja pereväärtused on paremad, mis tähendab, et olete värdjad ja peate kõik ümber tegema.”

Elu ei ole püha. Elu on.

People say life begins at conception, I say life began about a billion years ago and it’s a continuous process.
George Carlin