Lugu stagnantsest erakonnast

Iga nelja aasta tagant avaneb Eesti Vabariigis mingi tume portaal ning hakatakse valmistuma selleks, et valida uus Riigikogu. Siis saavad kokku erakonnad ja mõtlevad isekeskis välja hunniku “me teeme Eesti paremaks, kui ta üleeile lõuna ajal oli!” loosungeid ning kühveldavad proletariaadile lubadusi näkku ja pärast sügavad mune ja ütlevad, et “eelarve ei luba seda marmorist kuju Võrtsjärve põhja püstitada.” Seekord on aga valimisreklaamid pärit mingisuguselt tundmatult maalt, kust ükski rändur ei tule tagasi.

Sel aastal on Varro Vooglaiu ristiretke tõttu (rüü on veel puudu) eriti silmatorkav Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ehk EKRE. Selle asemel, et säästumarketisse viis flaierit viia ja siis oma kolm häält sisse kasseerida ja kodus juustusaia süüa, lahmib EKRE kahe aeruga keset jäätunud Viljandi järve ja kukub meie riiki parandama. Nimelt on nende põhiprobleemiks Eesti Vabariigi iive. Ma nüüd tunnistan, et mul on natukene hirmus, sest et kuna meie hulgas on tohutult inimesi kes elavad “nad pole nagu meie – värdjad” põhimõttel ja hääletavad EKRE poolt, sest nad ei ole võimelised oma naisega enam seksima, kuna kooseluseadus on vastu võetud. EKRE on lubanud, et see seadus tühistatakse, sest et nad “sõdivad liberaalse fašismiga” mis võib meid viia totalitaarse võimu kehtestamiseni (Martin Helme kõne). Helme on suhteliselt lollakas, kui ta ütleb kooseluseadus viib mingisuguse diktatuurini. Ei Natsi-Saksamaal ega Nõukogude Liidus ei olnud homoseksuaalsus aktsepteeritud. Totalitaarne võim peab justnimelt tegelema erinevuste maha lihvimisega, et oleks ühtne hall süsteem, mida oleks kerge juhtida. Helme ei tohiks oma nina poliitikasse üldse toppida, kui ta selliseid kuusepuu alt leitud sõnu oma lollist suust välja pritsib.

Ma otsustasin minna EKRE kodulehele, et tutvuda mida lolli neil veel öelda on, ja siis sain ma aru, et see on põhimõtteliselt Eesti versioon Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei‘st. Need mehed ja naised tahavad ISE kehtestada mingisugust totalitaarset võimu. Näiteks: kui sa oled noor ja pealehakkaja 15-30 aastane patrioot, siis peaksid nende sõnul ühinema “Sinise äratusega”. Kes ei tea, millega tegu siis siin on nende definitsioon:

Sinine Äratus on Eesti aktiivseim rahvuslik noorteorganisatsioon. See on asutatud novembris 2012 kui Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna noortekogu ja sellest ajast peale on võetud eesmärgiks Eesti uus rahvuslik ärkamine. (Link)

Nende üldsätetes on kirjas et nende üks eesmärk on tutvustada noorte seas rahvuslikke väärtusi ja konservatiivset maailmavaadet. Kamp noori patrioote kellel on konservatiivsed maailmavaated ja kes tahavad korraldada uut rahvuslikku ärkamist? Kõlab nagu revolutsioon. Selline revolutsioon, kus kõik keskmisest eestlasest erinevad inimesed seina äärde pannakse ja maha lastakse. Kui oled homo siis pannakse sind laagrisse kus ilutseb silt “Töö teeb vabaks!”

Üleüldse, ma ei saa aru konservatiivsest maailmavaatest. Olete kunagi konserveeritud liha söönud? Päris jäle sitt on kui tõsiselt järele mõelda. Mis veel siis saab, kui eestlasi konserveerida? Ma usun progressi, mitte stagnatsiooni. Ma usun, et mitmekesisus ühiskonnas on helgem tulevik, kui konserveeritud Põhja-Korea-Eesti. EKRE on stagnantne erakond, mille poolt hääletavad stagnantsed inimesed.

Otsustasin uurida mõningaid valimislubadusi ja ma pidin ennast täis tegema, kui neid lugesin. EKRE tahab VÄGISI iivet tõsta. Vaadake, pandakarud on ohustatud liik ning neid sunnitakse vägisi paarituma. Tihtipeale see ei õnnestu, sest ka loomadel on mingisugune “ta pole minu tüüp” probleem. EKRE aga tahab iivet tõsta sellise lollusega.

Tahame kustutada iga abielus oleva noore pere kodulaenust 25 protsenti iga lapse sünniga. (Helle-Moonika Helme)

Ühesõnaga…FREE MONEY. Ma võtan laenu ja siis hakkan lapsi valmis vorpima. Kes selle siis tegelikult kinni maksab? Riik. Kust riik raha saab….OH WAIT. Ja mis selle lastehunnikuga peale hakatakse? Helle-Moonika lihtsalt lahmib basseinis kahe reketiga ja mõtleb miks ta edasi ei uju. Aga siit järgmine pärl:

Peab taastama korra, kus tööl käiva mehe abikaasa on haigekassas kindlustatud, et emad võiksid soovi korral pühenduda laste kasvatamisele, jäämata seejuures arstiabita. (Helle-Moonika Helme)

See on nii paradoksaalne olukord, et mul tõmbuvad kopsud kokku. Justnimelt MEHE abikaasa. Just et EMAD kasvatavad lapsi. See on täielik misogüünia. Ja seda ütles naine. Põhimõtteliselt tahab Helle-Moonika koduses köögis mehele võileiba teha, lapsi kasvatada, kanda maani seelikut ja misjonäriasendis seksida, kui mees tahab. Saab põhjakõrbenud piimasupi eest rusikaga näkku ja siis tehakse titt taha, et võlg kustutataks. Lähme valima, naised? Vast mitte, eks?

Veel plaane kasvava eesti jaoks otse EKRE voldikust! (Link) Tulumaksupreemia! Iga kasvatatava lapse pealt 5% vähem tulumaksu! See siis tähendab, et kõik vorbivad täiega lapsi ja peavad neile lasteaiakohad saama, aga neid ju pole! Pole viga, sest EKRE garanteerib igale lapsele lasteaiakoha! Ma ei kujuta ette kust nad selle raha võtavad, aga arvestades kaitsekulutusi, siis ilmselt tungime vägedega Skandinaaviasse ja toome sealt pappi juurde. (Ja kas keegi saaks palun EKRE voldiku koostaja lahti lasta? Lasteaiakoht on üks sõna, kurat võtaks!) Loomulikult on vaja tühistada kooseluseadus, sest pereväärtused peavad olema kõigil ühesugused. Erinevusi ei tohi olla. Neljas Reich ikkagi. Seetõttu ka keelata massiline sisseränne. Mis siis, et see pole üldse massiline… EKRE ei taha eestis välismaalasi näha lihtsalt…

Liigun tagasi EKRE kui Nationalsozialistische Estnische Arbeiterpartei juurde. Võtan uuesti lahti nende voldiku (link) ja vaatan, mida nad siis tahavad meie riigi pinnal teha. Meenutan siinkohal eelmainitud totalitaarset revolutsiooni. Mulle jääb silma soov viia riigikaitse ja patriootlik väärtuskasvatus koolidesse. See on täiega Neljas Reich, mehed. Lapsed võiksid ühel hetkel ise otsustada, kas nad soovivad kaitsta riiki, kus nad elavad. Ja rääkides neljandast Reichist, EKRE tahab luua totaalkaitse, kasvatada reservväge ja sulgeda Eesti-vastase propaganda. EKRE tahab kehtestada tsensuuri. Minge perse. Teil pole õigust, kuradi misogüünsed sitapead. Ja suur soov on kutsuda tagasi allkirjad Venemaa piirileppelt. Täiega hea mõte on raha sõjaväkke uputada ja siis Venemaale “Käi vittu!” öelda. Suitsiidne erakond.

Oma voldiku lõpus paneb EKRE maha ühe mõnusa lollusejunni. “Astuda õigusriigist õiglusriiki, et kehtiks nii õigus kui õiglus.” See on asi, millest ma kohe pean rääkima. Mis on õiglus? Mis on õiglane? Tegu on niivõrd relatiivse terminiga, et seda ei saa kuidagiviisi reglementeerida. Kas mõrvar peaks istuma vangis või peaks ta ka surema? Mõne meelest pole õiglane, et riik võtab õiguse ta hukata, mõni leiab, et pole õiglane teda riigi kulul üleval pidama. Juba sellise näite peale võin öelda, et nende viimane loosung on täielik jura. Õiglust ei saa kuidagiviisi sätestada. Lõpetage mäest üles uisutamine.

EKRE tahab suunata raha sõjaväkke, kasvatada lapsi konservatiivselt ja patriootlikult juba lapsest peale (Seinal ilmselt Martin Helme pilt kirjaga Il Duce), represseerida homoseksuaale, seista vastu sisserändele ja viia läbi Sinine Äratus. Martin Helme peaks oma erakonda lähemalt vaatama ja saama aru, et ta tegeleb ise tugeva fašismiga. Ilmselt ta teab, aga talle meeldib oma tegevust teiste kaela ajada.

Isegi kui sa oled kooseluseaduse vastu, mõtle sügavalt järgi kas tahad EKRE poolt hääletada. Nad ei maini, kust nad saavad eelarvesse raha, et kogu see utoopia ellu viia. Kas sa tahad elada Natsi-Eestis? Ära hääleta EKRE poolt. Ole progressiivne.

Expect poison from the standing water.
William Blake

22. jaanuar, 2015|Artikkel|

15 kommentaari

 1. Kaur 22. jaanuar, 2015 at 14:57

  “Lasteaia koht” on vabalt kaks sõna. Minu lapsed näiteks käivad Vilmsi tänava laseteaias ja nende lasteaia koht on siis J Vilmsi 9.

 2. asdasd 22. jaanuar, 2015 at 19:34

  Alustuseks mainin, et ka minu vaated ei sümpatiseeru absoluutselt EKRE omadega, kuid jesus fucking christ… Ilmselge, et sul puuduvad igasugused majanduslikud ning kompetentsed ajaloolised teadmised.

  Oma kitsarinnalisuse põhjal laskud äärmiselt lapsikule tasemele. Nagu tita: ainult halb, halb. Miks on halb? Tooda mingeid reaalseid argumente ning alternatiive, mitte ära hala tite kombel.

  Misogüünia? Sa oled suurem naerualune kui natsi-Varro ise. Tumblr-ist pärinevate väljenditega keegi su juttu tõsiselt ei võta.

  • Märt 22. jaanuar, 2015 at 19:45

   Tere, asdasd (Tahan olla anonüümne)!

   Tumblr? Ei. Mitte kunagi.
   Kui sa nõuad minult rohkem argumente, siis peaksid ka oma kommentaaris rohkem argumenteerima. Näiteks: mis teeb mind naerualuseks, kui puudutan misogüüniat. Võiksid toota mingeid REAALSEID argumente, mitte halada nagu titt.
   See what I did there?

   Parimaid aastaid soovides
   Märt Koik

 3. Anonüümne 24. jaanuar, 2015 at 14:56

  Tere Märt!
  Nii oled ka sina lasnud ennast peavoolumeediast ära ruunata—
  Äkki vaataksid Tallinna TV-st (www.tallinnatv.ee) mõnda episoodi Mart Helme saatest Vaba Mõtte Klubi.
  Ma arvan, et su nägemused kogu sellest erakonnast muutuksid kardinaalselt..
  Nüüd asud sa ilmselt lahmima, et TTV on mingi loll savisaare kanal. Aga palun! Pea aga meeles, et nii moodi üldistades oled just sina ju see suurim “konservatiiv”

  Nimetu

  • Märt 25. jaanuar, 2015 at 19:59

   Inimene väidab robustselt kahte asja:
   1. Et ma olen rämedalt tarbinud “peavoolumeediat”
   2. Et TallinnTV ei ole peavoolumeedia.

   See on reaalselt naljakas.

 4. Kert 24. jaanuar, 2015 at 21:51

  Nojah, ikka seesama vana hea Märt. ‘Konservatiive’ = ‘stagnantne’.
  EKRE on *konservatiivne* erakond, nad annaks hea tasakaalustava opositsiooni kui Riigikogusse pääseksid. Kuigi vana Helme tõepoolest ei ole kõige meeldivam vana, lärmakas targutaja nagu ta on.
  *Stagnatsiooniks* saab nimetada seda, mis praegu on – Reformierakond võimul viimased 200 aastat. Võim rikub inimesi, noori mujalt peale tulemas pole kui erakondade lastesõimedest, see tähendab et meid valitsevad professionaalsed poliitikud, mitte rahvasaadikud. See on väga halb.
  Praegu meil vesi seisab siin tiigis. On vaja uusi inimesi – mis iganes nad oleks, kommunistid, natsid või Märt Koik Ultraliberalistliku Partei eesotsas. Peaasi et riigikogus ei oleks vähemalt järgnevad 2 a asjad sama enesestmõistetavad.
  Rahvusliku alatooniga kasvatust ei suuda küll kuidagi pahaks panna. Samuti mitte püüdeid iivet tõsta, kusjuures midagi *sunniviisilist* aka *vägisi* nendest kavadest ei paistnud.
  Kui emale antakse võimalus rahulikult kodus olla koos lapsega, ei näe selles samuti midagi halba. Vähemalt lapsele on see parim. Ja sinu irooniast sel teemal ei saanud üldse aru – nagu oleks kade, et sa mehena ei saa haigekassakaardi pärast muretsemata naise ja lapsega koju jääda. Või sooviksid üldse *ise* koju jääda lapsega ja naise tööle ajada?
  Propagandade blokeerimisest ja tsensuurist ka. Sõnavabadus on puutumatu. Lihtsalt pragmaatiliselt mõeldes on tensuur odavam kui PBKga vastastiku üksteise peale lõuata.
  Ja kui me räägime rahalistest tagatistest valimislubadustele… misjaoks üldse. Valimislubadused on üldjoontes seebimullide puhumine. Ühegi erakonna puhul ei tasu neid ülearu tõsiselt võtta.
  Veidi kontrasti EKREle. Sa väidad, et nemad on natsid. My ass. EKRE on rahvuslik-konservatiivne erakond. Nagu sa (loodetavasti) hästi tead, on eesti keeles sõnadel ‘rahvuslus’ ja ‘natsionalism’ väike vahe. Siia võrdluseks üks partei mis on isegi minu kui rahvuslike vaadetega inimese jaoks kangevõitu http://iseseisvuspartei.ee/ Nende lehe pealt on võimalik paari viite kaudu uuss-vapside lehele jõudaa, mis ütlebb paljugi.

  • Märt 25. jaanuar, 2015 at 19:56

   Mind ultraliberaaliks nimetada, on jäle. Lõpeta. Ma justkui pooldaks avaliku grupiseksi lasteaias. Lollus.

   Ja lausa naljakas on lugeda, et sa ei saanud aru, mida ma “Ema jääb lapsega koju” all mõtlesin. Ma torkasin konservatiivset “EMA ON LAPSEGA KODUS JA TEEB SÜÜA” mõtet. Jõle nukker, et sa aru ei saanud. Devalveerib terve su kirjutise väärtust, kui aus olla. (Minu jaoks. Ära nüüd krampi tõmba.)

   Rahvusliku alatooniga kasvatus on meil ju olemas. Eesti koolid, kus on eesti keel ja õpitakse eesti ajalugu. Mida fakki sa sinna juurde tahad panna? Et viiendas klassis oleks “Miks Eesti on maailma parim riik?” tunnid? Tuletab meelde üht koolisüsteemi, aga see oli tehtud Natsi-Saksamaal. Ja Nõukogude Liidus. Ja Põhja-Koreas. Patriotism peab TEKKIMA usaldusest riigi vastu.

   Vägisi iive tõstmine? Kokkuvõttes on loosungiks “Tehke Lapsi!”. Leitakse mingeid ümber nurga viise kuidas lapse saamine mingisuguseks kasuallikaks muuta. Laps peab sündima tahtest laps saada, mitte mingisugusest majanduslikust boonusest. Praegusel hetkel on ka peresid, kes vorbivad lapsi, et lastetoetust saada.

   Kas sa said aru ka MIKS ma EKREt Natsidega võrdlesin? Ei saanud, sest sa ei suuda teksti jälgida. (Vaidle vastu. Tee rõõmu, lapsuke.) EKRE räägib kooseluseaduse läbisurumisest kui sammust totalitaarvõimu poole. EKRE enda vaated viitavad oluliselt rohkem sellisele totalitaarvõimule. Kui nüüd ka aru ei saa, siis anna märku. Tuju läheb heaks kohe.

   Kui sa ütled, et sõnadel “rahvuslus” ja “natsionalism” on VÄIKE vahe, siis on sul peaaegu õigus. Need on üks ja seesama.
   nat’sional`ism rahvuslus. (ÕS 2013)

   • Kert 25. jaanuar, 2015 at 21:06

    Ma tean juba varasemast kogemusest, et sinu ultraliberaaliks nimetamine kriibib su silma ja eks sellepärast ma seda tegingi. Võta heaks. Ja olin juba suht ette arvestanud, et need konservatiivsed ideed sinu jaoks mu kirjutise väärtust devalveerivad, nii et krampe eii kurda.
    Aga jep see ‘naine lapsega kodus’ väljendi nö torkamine ehk jäi veidi nüriks. Nagu päris kipud välistama võimalust, et keegi soovib lapsega üldse koju jääda. Koduperenaine – nii iganenud ja konservatiivne nähtus ju. Üldse mitte nagu meie, liberaalid. Värdjad.
    Rääkides nö vägisi iibe tõstmisest – lapsed tulevad kas sellepärast, et neid konkreetselt tahetakse, või siis lollusest (nt juhud, kui majanduslike raskustes paaridel on *kogemata* 5 aasta möödudees 5 last). Lapsi ei saada puhtalt kalkide majanduslike kalkulatsioonide tõukel.
    Sõnadel ‘rahvuslus’ ja ‘natsionalism’ on päris märgatav konteksti vahe. Sa tead seda ise sama hästi kui mina ja paremini kui tuim ÕS. Natsionalistiks nimetatakse tavakõnes enamjuhul mitu kraadi kangemate vaadetega venda kui seda on rahvuslased. Ja kui sa seda vahet üldse ei taju siis… c’mon dude.
    EKRE ja natside võrdlusest – kui sa seod konservatiivsed ja rahvuslikud ideed automaatselt tärkava totalitaarsüsteemiga, siis ei ole see palju muud kui lihtsalt sinu enda probleem. Kooseluseaduse seostamine totalitarismiga on eelmainitud idee praeguse valitsuse ja stagnatsiooni kohta väljendatud šokeerivamalt ja agressiivsemalt. Paljude seaduse vastaste arvates oleks see asi pidanud olema rahva otsustada, nagu sa ilmselt juba tead.
    Aga rahvuslikku kasvatust puudutava mõttega tõepoolest peab nõustuma. Ideaalis see tõesti võiks nii olla. Tõepoolest – ega mulle endale ka pole kasvatatud mingit rahvuslst sisse. See on päris ise tulnud. Samas on paratamatu et päris meeletu hulk on praegu neid, kes vaatavad USA mentide sigatsemist, ja loovad millegipärast vabasid seoseid Eesti politseiga. Tulemusen kujutavad endale ette et Eesti on ka politseiriik. Mis sa sellistega peale hakkad..?

   • Märt 25. jaanuar, 2015 at 21:23

    Selge, sa tahtsid alustada arutelu, mind esialgu putsi saates. Tsiviilne.

    Sa ei saa ikka aru, mida ma tahan öelda. Miks ei või ISA lapsega kodus olla ja EMA tööl käia? Palun, enam selgemalt ei ole võimalik. Ma ei ole öelnud, et keegi ei taha kodus olla. Tsiteerin: “c’mon dude.”

    Ma ütlesin, et Eestis on peresid, kes teevad lapsi toetuste pärast. On olnud isiklik kokkupuude. Seega: Sinu väide “Lapsi ei saada puhtalt kalkide majanduslike kalkulatsioonide tõukel.” ei pea paika. On peresid, kes seda teevad.

    Ma põhjendasin ära, miks ma EKREt Natsidega võrdlesin. Et näidata, et ka neid võib totalitaarvõimu valguses vaadata. Nii lihtne see ongi.

    Ajan imestusest silmad punni ja ütlen, et olen su viimase lõiguga isegi nõus. Vat siis.

    • Kert 25. jaanuar, 2015 at 22:03

     Haha ei tegelikult pole ei sina ega su ideed suutnud mind sel määral vihaseks ajada, et ma ühtegi lauset kirjutades oleksin tigedalt mõelnud ‘mine putsi’. Väike huiamine lihtsalt. Ei võta kellegil tükki küljest.
     Aga jep, ega ma esimeses vastuses juba pakkusin välja et sa võib-olla tahaks hoopis ise koju jääda lapsega. Nii et c’mon dude, ole tähelepanelik.
     Isiklikule kogemusele ei julge jah vastu vaielda. Ma lihtsalt veel väheke usun inimestesse, sellepärast ma väitsin seda mida ma väitsin.
     Võrdluse kohta lõpuks mõistlik seletus, tänab.
     Tegelt sa võiksid kõigi arvestatavate erakondade kohta sellised artiklid teha. Eranditult kriitilised. Siis oleks asi aus ja palju huvitavat lugemist oleks ka.

 5. tyyp 30. jaanuar, 2015 at 12:57

  EKRE on AINUKE erakond keda siin persekukkunud riigis veel valida. Rohkem alternatiive lihtsalt pole. PUNKT. Ma ei poolda ka nende kõiki seisukohti täielikult aga paljudega olen nõus ka. Nt. kooseluseadus – kulla mees see on alles algus. Muu maailma praktika (nt. USA) on ju näidanud mis sellele järgneb (otsi netist, saad teada). See eurokommunistide multikulti pask tuleb ära lõpetada! Ei ole mingi haige vandenõudeteoreetik aga, inimeste viga on see et, nad ei suuda näha suuremat pilti. Midagi siin maailmas ei toimu niisama.

  • Märt 30. jaanuar, 2015 at 20:54

   Kas sa arvad, et SINA näed suuremat pilti? Minu arvates on sul silmaklapid, sest et samasooliste legaalne kooselu on pidevalt halb. Äkki ei näe SINA mingit suuremat pilti!? Nukker on ka see, et ALATI viidatakse Massachusetts’ile. Ma olen seda videot näinud. See on kallutatud meedia, “kulla mees”.

   Kui sa oled nii loll, et kasutad ühes lauses sõnu “kommunism” ja “multikultuurne”, tähndab see, et sa ei jaga totalitaarsüsteemist mitte sittagi. Mitmekesisus lõhub totalitaarvõimu.

   • tyyp 2. veebruar, 2015 at 09:54

    Ma näen kohe kindlasti “suuremat” pilti kui enamus inimesi. Täiesti kindlalt. Väidan seda täie tõsidusega. Suur(em) lugemus on selle põhjuseks. Kuigi absoluutset tõde ei tea kindlasti ei mina ega keegi teine:). Kuid tänapäeva inimene on ju nii kinni oma naba imetlemises – kui teda otseselt ei torgita või puudutata, siis on jumala pohhui. Ütlen ausalt et, ma ei ole otseselt homode vastu, pole kunagi olnud. Olen nendega kokkupuutunud, suhelnud ja isegi koos töötanud. Kõik on väga “fine” olnud, aga kui nad tulevad ja hakkavad nö. esinema (mingid paraadid ja muu selline saast) ja NÕUDMA endale mingeid eriõiguseid või erikohtlemist, siis see on vastuvõetamatu. Praegust kooseluseadust tuuakse esile kui mingit valmis ja kompaktset seadusandlikku paketti, mida saab siis mugavalt kasutada lahendamaks omavahelisi varanduslikke ja mingeid muid suhteid. Aga see pole veenev argument minu jaoks, sest tänapäeval saab juristide juures kirja panna ÜKSKÕIK mida ja kuidas (nt. meelevaldne näide – võin kasvõi oma hinnalise margikogu pärandada oma lemmikloomale). Teha väga väikese vähemuse jaoks väga spetsiifiline seadus, arvestama seejuures suurema enamuse arvamust, on väga ohtlik pretsedent. Nii võivad tulevikus omi mingeid eriõigusi nõudma hakata igasugused tegelased. Ei hakka siin praegu näiteid tooma. Kooseluseaduse teema lõpetuseks – minu jaoks ja ilmselt suurema osa inimste jaoks on kõige suuremaks probleemiks ikka see KUIDAS see vastu võeti. Aga ei hakka seda siin kommenteerima enam – see peaks olema niigi selge.
    Massachusetts – kallutatud meedia??? WTF. Ma olen sinu paljude artiklitega täiesti nõus, aga nüüd sa paned küll täiesti vigast. Mis mõttes kallutatud? Kas “mainstream” on siis õige? Tundusid juba päris asjalik inimene. See mis seal räägitakse on ju faktid. Võin ise öelda et, Hispaanias ei ole enam nt. lasteaia formaalsustega seotud ankeetidel ei ISA ega EMA kohta, vaid on VANEM1 ja VANEM2. Normaalne. Eksju. Ärge öelge jälle – “no mis siis, ega see sinult ju tükki ära võta”. Fakk, PÕHIMÕTTED peavad ka olema ja jääma. On asju, mida ei saa ega ei tohi ümber defineerida.PUNKT.
    Ja su viimane lõik on ka täielik pask. Kuidas ei saa kommunismi ja multikultiuursust kokku panna? Multikultuursuse propageerimine on lihtsalt üks vahend. Labane näide. Mis see NL siis oli? – üks suur kuradi multikulti katel. Eesmärgiks luua hall mass jne. Ei hakka seda teemat siin pikemalt käsitlema.

    • Märt 2. veebruar, 2015 at 23:18

     Mul on hea meel, et sa oled mõne homoseksuaaliga “isegi koos töötanud” minu arust on see väga “fine”. Loodan, et sa saad ise aru, et kui sa nõnda kirjutad, siis on sinu häälestus homoseksuaalide suunas väga selge. Homoparaadid ei meeldi ka mulle, aga tegu on samasuguse ekstreemsema nähtusega nagu mõni peded-ahju-liikumine. Äärmuslikud inimesed on igas elu valdkonnas. Kõik homod ei osale paraadidel.

     Palun selgita mulle, millised on need ERIÕIGUSED mida homoseksuaalid nõuavad. Meie ühiskond on praegusel hetkel heteroseksistlik (See tähendab, et homoseksuaalid, ei ole võrdsed heterodega). Kooseluseaduse sooneutraalsus on samm võrdsuse poole. Sa ei kujuta ette kui palju on inimesi, kes sinus erinevad on. Ma järeldan seda sellest, et sa ütlesid homode kohta “väga väike vähemus”. Neid on rohkem, kui sa arvatagi oskad. Lisaks sellele… Demokraatia põhimõte on see, et enamus hoolitseks ka vähemuste õiguste eest. Soovitan oma “lugemust” selles vallas täiendada.

     Olen oma eelnevas artiklis puudutanud ka seda lolli pedofiilid-zoofiilid-legaalseks jura. See on täielik lollus. Loe: Kooseluseaduse võit ja Eesti tulevik.

     Kui sa väidad, et oled suure “lugemusega” siis on kurb, et sul puudub igasugune arusaam meediast. Alustuseks, iga meediavorm on kallutatud. Fakt. Parim näide on seesama Massachusetts’i video, mis räägib homoabielude vastu, olles ise koostatud homoabieluvastaste poolt. Rõhutatakse fakte, mis nende poolt räägivad, rõhudes konservatiivsetele vaadetele. Fakte, mis neile vastu räägivad, eiratakse. Gümnaasiumi meediaõpetus. Soovitan oma “lugemust” ka selles vallas täiendada.

     Kas sa tead kui relatiivne mõiste on “põhimõte”? Minu põhimõtetes on kõik seadusekuulekad inimesed sotsiaalselt võrdsed. Sinu meelest mitte. (Sest et mingil põhjusel, MIDA SA EI PÕHJENDA, ei tohiks homod abielluda ja lapsendada.) Pole olemas asju, mida ei saa ega tohi ümber defineerida. FAKT.

     Lõpetuseks toon esile sinu loogikakonflikti. Sa väidad et NL oli multikulti katel. Järgmises lauses räägid et taheti luua halli massi. Kui sa siin konflikti ei näe, on mul sinust sügavalt kahju. NL neelas alla mitmeid rahvaid, et neid seejärel ühtlaseks massiks luua. See tähendab, et nad tahtsid multikultuursust ära tappa. Rääkimata sellest, et homoseksuaale kiusati taga. Multikulti katel? Pigem ahi, kuhu multikultuuri sisse visati, et halli tuhka saada. Jah, soovitan oma “lugemust” ka selles vallas täiendada”.

Lisa kommentaar

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. OK