Iga nelja aasta tagant avaneb Eesti Vabariigis mingi tume portaal ning hakatakse valmistuma selleks, et valida uus Riigikogu. Siis saavad kokku erakonnad ja mõtlevad isekeskis välja hunniku “me teeme Eesti paremaks, kui ta üleeile lõuna ajal oli!” loosungeid ning kühveldavad proletariaadile lubadusi näkku ja pärast sügavad mune ja ütlevad, et “eelarve ei luba seda marmorist kuju Võrtsjärve põhja püstitada.” Seekord on aga valimisreklaamid pärit mingisuguselt tundmatult maalt, kust ükski rändur ei tule tagasi.

Sel aastal on Varro Vooglaiu ristiretke tõttu (rüü on veel puudu) eriti silmatorkav Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ehk EKRE. Selle asemel, et säästumarketisse viis flaierit viia ja siis oma kolm häält sisse kasseerida ja kodus juustusaia süüa, lahmib EKRE kahe aeruga keset jäätunud Viljandi järve ja kukub meie riiki parandama. Nimelt on nende põhiprobleemiks Eesti Vabariigi iive. Ma nüüd tunnistan, et mul on natukene hirmus, sest et kuna meie hulgas on tohutult inimesi kes elavad “nad pole nagu meie – värdjad” põhimõttel ja hääletavad EKRE poolt, sest nad ei ole võimelised oma naisega enam seksima, kuna kooseluseadus on vastu võetud. EKRE on lubanud, et see seadus tühistatakse, sest et nad “sõdivad liberaalse fašismiga” mis võib meid viia totalitaarse võimu kehtestamiseni (Martin Helme kõne). Helme on suhteliselt lollakas, kui ta ütleb kooseluseadus viib mingisuguse diktatuurini. Ei Natsi-Saksamaal ega Nõukogude Liidus ei olnud homoseksuaalsus aktsepteeritud. Totalitaarne võim peab justnimelt tegelema erinevuste maha lihvimisega, et oleks ühtne hall süsteem, mida oleks kerge juhtida. Helme ei tohiks oma nina poliitikasse üldse toppida, kui ta selliseid kuusepuu alt leitud sõnu oma lollist suust välja pritsib.

Ma otsustasin minna EKRE kodulehele, et tutvuda mida lolli neil veel öelda on, ja siis sain ma aru, et see on põhimõtteliselt Eesti versioon Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei‘st. Need mehed ja naised tahavad ISE kehtestada mingisugust totalitaarset võimu. Näiteks: kui sa oled noor ja pealehakkaja 15-30 aastane patrioot, siis peaksid nende sõnul ühinema “Sinise äratusega”. Kes ei tea, millega tegu siis siin on nende definitsioon:

Sinine Äratus on Eesti aktiivseim rahvuslik noorteorganisatsioon. See on asutatud novembris 2012 kui Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna noortekogu ja sellest ajast peale on võetud eesmärgiks Eesti uus rahvuslik ärkamine. (Link)

Nende üldsätetes on kirjas et nende üks eesmärk on tutvustada noorte seas rahvuslikke väärtusi ja konservatiivset maailmavaadet. Kamp noori patrioote kellel on konservatiivsed maailmavaated ja kes tahavad korraldada uut rahvuslikku ärkamist? Kõlab nagu revolutsioon. Selline revolutsioon, kus kõik keskmisest eestlasest erinevad inimesed seina äärde pannakse ja maha lastakse. Kui oled homo siis pannakse sind laagrisse kus ilutseb silt “Töö teeb vabaks!”

Üleüldse, ma ei saa aru konservatiivsest maailmavaatest. Olete kunagi konserveeritud liha söönud? Päris jäle sitt on kui tõsiselt järele mõelda. Mis veel siis saab, kui eestlasi konserveerida? Ma usun progressi, mitte stagnatsiooni. Ma usun, et mitmekesisus ühiskonnas on helgem tulevik, kui konserveeritud Põhja-Korea-Eesti. EKRE on stagnantne erakond, mille poolt hääletavad stagnantsed inimesed.

Otsustasin uurida mõningaid valimislubadusi ja ma pidin ennast täis tegema, kui neid lugesin. EKRE tahab VÄGISI iivet tõsta. Vaadake, pandakarud on ohustatud liik ning neid sunnitakse vägisi paarituma. Tihtipeale see ei õnnestu, sest ka loomadel on mingisugune “ta pole minu tüüp” probleem. EKRE aga tahab iivet tõsta sellise lollusega.

Tahame kustutada iga abielus oleva noore pere kodulaenust 25 protsenti iga lapse sünniga. (Helle-Moonika Helme)

Ühesõnaga…FREE MONEY. Ma võtan laenu ja siis hakkan lapsi valmis vorpima. Kes selle siis tegelikult kinni maksab? Riik. Kust riik raha saab….OH WAIT. Ja mis selle lastehunnikuga peale hakatakse? Helle-Moonika lihtsalt lahmib basseinis kahe reketiga ja mõtleb miks ta edasi ei uju. Aga siit järgmine pärl:

Peab taastama korra, kus tööl käiva mehe abikaasa on haigekassas kindlustatud, et emad võiksid soovi korral pühenduda laste kasvatamisele, jäämata seejuures arstiabita. (Helle-Moonika Helme)

See on nii paradoksaalne olukord, et mul tõmbuvad kopsud kokku. Justnimelt MEHE abikaasa. Just et EMAD kasvatavad lapsi. See on täielik misogüünia. Ja seda ütles naine. Põhimõtteliselt tahab Helle-Moonika koduses köögis mehele võileiba teha, lapsi kasvatada, kanda maani seelikut ja misjonäriasendis seksida, kui mees tahab. Saab põhjakõrbenud piimasupi eest rusikaga näkku ja siis tehakse titt taha, et võlg kustutataks. Lähme valima, naised? Vast mitte, eks?

Veel plaane kasvava eesti jaoks otse EKRE voldikust! (Link) Tulumaksupreemia! Iga kasvatatava lapse pealt 5% vähem tulumaksu! See siis tähendab, et kõik vorbivad täiega lapsi ja peavad neile lasteaiakohad saama, aga neid ju pole! Pole viga, sest EKRE garanteerib igale lapsele lasteaiakoha! Ma ei kujuta ette kust nad selle raha võtavad, aga arvestades kaitsekulutusi, siis ilmselt tungime vägedega Skandinaaviasse ja toome sealt pappi juurde. (Ja kas keegi saaks palun EKRE voldiku koostaja lahti lasta? Lasteaiakoht on üks sõna, kurat võtaks!) Loomulikult on vaja tühistada kooseluseadus, sest pereväärtused peavad olema kõigil ühesugused. Erinevusi ei tohi olla. Neljas Reich ikkagi. Seetõttu ka keelata massiline sisseränne. Mis siis, et see pole üldse massiline… EKRE ei taha eestis välismaalasi näha lihtsalt…

Liigun tagasi EKRE kui Nationalsozialistische Estnische Arbeiterpartei juurde. Võtan uuesti lahti nende voldiku (link) ja vaatan, mida nad siis tahavad meie riigi pinnal teha. Meenutan siinkohal eelmainitud totalitaarset revolutsiooni. Mulle jääb silma soov viia riigikaitse ja patriootlik väärtuskasvatus koolidesse. See on täiega Neljas Reich, mehed. Lapsed võiksid ühel hetkel ise otsustada, kas nad soovivad kaitsta riiki, kus nad elavad. Ja rääkides neljandast Reichist, EKRE tahab luua totaalkaitse, kasvatada reservväge ja sulgeda Eesti-vastase propaganda. EKRE tahab kehtestada tsensuuri. Minge perse. Teil pole õigust, kuradi misogüünsed sitapead. Ja suur soov on kutsuda tagasi allkirjad Venemaa piirileppelt. Täiega hea mõte on raha sõjaväkke uputada ja siis Venemaale “Käi vittu!” öelda. Suitsiidne erakond.

Oma voldiku lõpus paneb EKRE maha ühe mõnusa lollusejunni. “Astuda õigusriigist õiglusriiki, et kehtiks nii õigus kui õiglus.” See on asi, millest ma kohe pean rääkima. Mis on õiglus? Mis on õiglane? Tegu on niivõrd relatiivse terminiga, et seda ei saa kuidagiviisi reglementeerida. Kas mõrvar peaks istuma vangis või peaks ta ka surema? Mõne meelest pole õiglane, et riik võtab õiguse ta hukata, mõni leiab, et pole õiglane teda riigi kulul üleval pidama. Juba sellise näite peale võin öelda, et nende viimane loosung on täielik jura. Õiglust ei saa kuidagiviisi sätestada. Lõpetage mäest üles uisutamine.

EKRE tahab suunata raha sõjaväkke, kasvatada lapsi konservatiivselt ja patriootlikult juba lapsest peale (Seinal ilmselt Martin Helme pilt kirjaga Il Duce), represseerida homoseksuaale, seista vastu sisserändele ja viia läbi Sinine Äratus. Martin Helme peaks oma erakonda lähemalt vaatama ja saama aru, et ta tegeleb ise tugeva fašismiga. Ilmselt ta teab, aga talle meeldib oma tegevust teiste kaela ajada.

Isegi kui sa oled kooseluseaduse vastu, mõtle sügavalt järgi kas tahad EKRE poolt hääletada. Nad ei maini, kust nad saavad eelarvesse raha, et kogu see utoopia ellu viia. Kas sa tahad elada Natsi-Eestis? Ära hääleta EKRE poolt. Ole progressiivne.

Expect poison from the standing water.
William Blake