Vaene pagulane

August Kitzberg oli tark mees. Tema näidendis “Libahunt” oli Tiina oli teistsugune kui Tammaru perekond. Lõpus sai ta sellepärast isegi kuuli ja suri ära. Sama toimub meie ühiskonnas. Kui sa kuidagi teistsugune oled, siis järelikult oled nõid ja sind tuleks kirikutornis surnuks peksta.

Ma olen pikka aega pealt vaadanud, kuidas inimesed pagulastest räägivad ja siis üksteise peale kõva häälega klähvima hakkavad. Fakt on selles, et tulevik on sisserändajale sitt. Inimesed on süsteemi peale pahased, aga peksa saab sisserändaja. Mitte ainult sisserändaja. Isegi siis kui on laps paar tooni liiga tume, võib ta juba tänaval vastu tatti saada. Inimesed on juba sellised. Süsteemi peale ollakse vihased, aga peksa saab see, kellele on lihtsam viga teha, mitte see, kes tegelikult peksa saama peaks.

Olen kirjutanud mitu artiklit sellest, kuidas SATPK tegelikult diskrimineerib homoseksuaale ja kuidas EKRE on reaalsuses inimõiguste vastu. Vastukajast õppisin seda, et kui inimene on milleski veendunud, siis nii jääb. Siinkohal tuletan lugejale meelde, et neli aastat tagasi oleks ma EKRE poolt hääletanud, sest ma olin homode vastu. Aga siis läksin ma ülikooli, lugesin ja rääkisin inimestega. Sain targemaks. Analüüsisin elu ja inimesi. Miks neid vihata? Kas nad teevad kellelegi liiga? Kas nad sunnivad kedagi teist homoks? Ja üldse… teaduses ollakse praegu seisukohal, et homoseksuaalsus on geneetiline. See on täiega naljakas, sest nii EKRE ja SATPK tahavad, et homoseksuaalid elaksid “normaalset” elu ja saaksid lapsi: ehk siis annaksid oma geene edasi. Täielik ämber. Aga ma saan aru, et geenidest rääkida ei ole mõtet. Geenid pole kristliku maailma osa. Neil on kombeks endile kõrvatropid kõrva suruda ja silmaklappe kanda, et “tumedad jõud” alias Terve Mõistus ligidale ei saaks. Jällegi meenub “Libahunt”, kus vanamemm ütles, et vanas usus olid nõiad ja ravitsejad, uues usus on kõik nõiad.

Tagasi pagulaste juurde.
Maikuus ilmus noore Sinise Äratuse aktivisti Sigrid Paula Pukki kirjutis “Sallimatus kui põliseestlase ainus päästerõngas“, mis tõestas seda, et ütlus “noor ja loll” on täiesti õige. Pukk on veendunud, et Eestist saab Rootsi, kus pagulasi toetatakse suurte rahadega, mistõttu nad ei käi enam tööl. Ma tahaks teada, kustkohast Eesti selle raha võtab? Trükime juurde? See on üldse nii lollakas arusaam, et pagulased saavad siin hunniku raha. Moes on viriseda, et miks MEIE kannatama peame? Miks MEIE raha ei saa? Kas Eesti Vabariik peaks sulle iga kuu 800 eurot andma? Mille eest? Saage aru, et see raha, millega Euroopa pagulasi toetab, ei lähe neile tasku, vaid see kulub nende toitmisele ja harimisele. Et nad õpiksid eesti keelt. Et nad saaksid siin töötada. Ja ära julgegi nende toitmist maha teha, kurat võtaks. Nälga suretamine oleks ju ebainimlik, eks? Ma olen näiteks söönud maksumaksja kulul. Koolis ja sõjaväes, nii et laske maha mind. Olen parasiit.

Pukk paneb oma totaka artikli kinni mõttega:

“…olen varsti nõus pakkuma öömaja kabuhirmus rootslasele, kes moslemite poolt riigist välja aetakse.”

Siinkohal teeb noor neiu ennast täiesti lolliks. Ühesõnaga – plika on valmis vastu võtma pagulast, aga tingimusel, et tegu on rootslasega? Sest sellise näite puhul on see rootslane ju põgenik. Mul on hea meel, et olen valge ja ateist, võin rahuga igale poole põgeneda. Oleks ma natuke pruun oleksin KOHE värdjas. Ilma pikema jututa.

See ongi peamine probleem. Arusaam, et KÕIK pagulased on mingid kaanid. Anna andeks, kallis kaasmaalane, aga sa oled siinkohal veits ülekohtune. Ma saan aru, et Sinine Äratus sellise propagandaga tegeleb. Nad on põhimõtteliselt natsid ja vihkavad pagulasi, sest nad pole valged. Pukk on hea näide. Isegi oma artiklis annab ta mõista, et vene keel on parem kui Meka poole “jorisemine”. Vähemalt venelane on jorisemise ajal valge nahaga, eksju, Sigrid Paula!? Ma ei suuda uskuda seda rassismi, mis inimestel kappi on peidetud. Mu oma pereliige suutis ka mind üllatada, kui nägi Rimis mustanahalist töötajat – pidavat hirmus olema. Jube kahju on. Puudub igasugune usaldus. Kõik on terroristid ja värdjad. Alati. Tahavad abirahasid ainult. Miks headest inimestest ei räägita? Sellepärast, et seal pole probleemi ja igav on ju nii.

Sotsiaalmeedia on ka kohutav koht. Mul on sõbralistis nii mõnigi debiilik hakanud pilduma absoluutset rassismi. Ja justnimelt seda eelmainitud viha pagulaste endi vastu, mitte süsteemi. Miks proua Viisut jagab oma seinal vaenulikku pilti? Miks aplodeerida seda, kui sümptom peksa saab? Miks ei marsita võimu kantsi ja miks võimu ei kukutada, kui see nii halb on? Vastus on lihtne: liiga palju tööd, liiga palju ettevõtmist. Ja loomulikult on siis see hirm ka, et nende uus võim oleks ka sitt. Rämedalt popp on möliseda, aga parandada ei taha keegi. Hullult tore on oma alaarenenud sõpradega facebookis pilte jagada ja mõnele tumedanahalisele vasta hambaid virutada. Aaria rassi eest võitlevad aaria rassi häbiplekid. Adolf Hitler emigreeruks kui selliste keskel elaks.

Ma olen seisukohal, et pagulasi võib vastu võtta, aga (see on nüüd see koht, kust ka kõige haritum mats-nats enam edasi ei loe) neid inimesi on vaja korralikult harida, et nad meie ühiskonda sisse sulanduda saaksid. Keeleõpe ja kultuuriõpe. Veidike ajalugu ei teeks ka paha, vähemalt saaksid teada, miks mõned neid kiviga viskavad. Võõras on ju hirmus. Vaesed pagulased, kes siia tulema peavad… Eesti on paraku maa, kus nahavärv on oluline. Ja ma mõtlesin, et 21. sajand on saabunud ka meie väikesesse riiki. Sittagi.

Vastik on. Ühiskond on haige. Vihast haige.
Ja argumente pole. Lihtsalt… “Neeger ahju” ja “talendid koju”.
Marurahvuslased, homovihkajad ja diskrimineerijad.
Minge vittu.

8. juuli, 2015|Artikkel|

15 kommentaari

 1. Mihkel 8. juuli, 2015 at 17:30

  Pigem on Vao külas olukord selline, et pagulased viskavad meie inimesi kividega.

 2. lauri 8. juuli, 2015 at 23:00

  Korralik argumenteeritud jutt ja näib, nagu oleks ka tark inimene selle taga isegi, aga ..aga kas intelligent on nii lühinägelik (!!) – vist ikkagi kindlalt mitte!! Ja miks on vaja pidada ennast kõiketeadjaks ja targaks jne ning teisitiarvajajad on debiilikud ja lollakad jne.
  Mul on sulle üllatus ..see ongi indikaatoriks teadlikule lugejale, et tegemist on klähvijaga (follower)

  • Jasmiin 8. juuli, 2015 at 23:45

   Autor on kirjutanud “Siin blogis ei kajastu absoluutsed tõed, vaid minu seisukohad ja needki on mõnikord tahtlikult liialdatud. Palun lugeda terve mõistuse kaasabil.”
   Nii nagu sinu seisukoht..on ka tema seisukoht.

  • Märt 9. juuli, 2015 at 01:38

   Kõiketeadja? Selle oled nüüd ise kuskile sisse surganud. Pole ennast kunagi kõiketeadjaks pidanud. On asi selles, et ma siiski EI TOHIKS mõnel teemal rääkida/arvamust avaldada? Mõni teema on püha?
   (autor)

 3. lauri 9. juuli, 2015 at 08:50

  Kaks tsitaati:
  “Vittusaatmine selles jutus oli ainus koht, mis näitas autori enda vaimset taset ja mõttemaailmaloogikat. Ülejäänud teksti on ta lihtsalt õigeoimsetest sõnavõttudest meeldejäänud juppidest kokku lappinud – ilma et ise jagaks teemast ööd või mütsi.”

  “Kusjuures – lugesin kogu selli blogi läbi. Õpetlik uurimisretk hoopis teistsugusesse maailma:) “

  • lauri 9. juuli, 2015 at 09:05

   veel üks:
   “RASSISM EI OLE see, kui sa ei taha, et muhameedlased ja mustanahalised Eestisse massiliselt sisse rändama hakkaksid. Võib-olla võiksime nii mõnegi eestlase puhul märgata antud küsimuses pehmet kalduvust mõistetavasse KSENOFOOBIAsse (võõrakartus), aga rohkem ja pigem on tänases Eestis tegu väikerahva püsimajäämise hirmust kantud õigustatud leebe ETNOTSENTRISMi (rahvuskesksus)-laadse ilminguga, aga kohe kindlasti mitte RASSISMiga! RASSISM ON see, kui sa pead ühte rassi kõrgemaks teisest (tavaliselt siis enda oma). Olen veendunud, et enamus eestlastest ei vihka tumedanahkseid, nad lihtsalt ei taha lisapingeid, hõõrdumisi ja suuri jamasid praegusesse vaevatud ning vaesesse Eestisse, kus on muresid liigagi palju, kus eesti rahvas ise on sunnitud võõrsil tööd leidma, kus enamus eestlasi elavad palgapäevast palgapäevani ja tulevad ots otsaga kokku, kui sedagi. Need, kes sõimavad ja sildistavad pagulaste võõristajaid RASSISTideks, ei tea ise tegelikult, mis asi RASSISM on, kuna nad on lihtsalt rumalad, silmakirjalikud demagoogid, peavoolupugejad, eurorahadest äraostetud või pelgalt mõttelaisad, mida paraku enamus inimkonnast on. NB! Peavoolumeedia toodab pidevalt illusiooni, kuidas põgenikearmastajad on ohvrid, aga targad, edumeelsed ning põgenikevõõristajad (rahvuslased) on rumalad, jõhkardid ja rassistid, tagurlikud neonatsid, Käimas on infosõda! Padupropagandistlik ajupesu!”

   When someone calls you a “racist” it is the most graceless way of admitting he has lost the argument.

  • Märt 9. juuli, 2015 at 11:45

   Esimene tsitaat jätab veits sellise mulje et on silmad kinni loetud.
   AGA
   Eks teksti tõlgendamine ja sellest aru saamine on kohati keeruline ülesanne.
   Ilmselt on ka nii, et see “Minge vittu” oli inimesele liiga tugev lõpetus, mistõttu ta selle hambusse haaras.
   Ja olgem ausad… Kui mina olen mingi asja poolt ja tema on selle vastu, SIIS LOOMULIKULT ei tea ma teemast mitte midagi. Delfi.ee loogika.
   Argumentatsioon puudub.

   Teine tsitaat:
   Tore, kui korda läks.

   • lauri 9. juuli, 2015 at 16:18

    Mõlemad tsitaadid on pärit samalt kodanikult!
    Olen kindel, et sel kodanikul on vägagi silmad lahti!

    Ma kordan ..oma esimeses postituses öeldut …olete lühinägelik ja te argumendid on nõrgad/populistlikud ning vist oletegi need “lihtsalt õigeoimsetest sõnavõttudest meeldejäänud juppidest kokku lappinud”

    • Märt 9. juuli, 2015 at 20:31

     VIST olen. Võimas.

     Aga ma tänan tagasiside eest, kuigi see polnud konstruktiivne.

 4. Kr 9. juuli, 2015 at 10:22

  Üldjoontes asjalik jutt, aga ühes osas jään ikka eriarvamusele. Pagulaste importimine ei ole okei. Mitte sellepärast, et ma kardan trollis musta meest näha, vaid EU sotsiaalpoliitika on selgelt jätkusuutmatu ning täna juurutatav kvoodisüsteem lihtsalt lükkab jälle lahendust edasi. Tänane retsept on väga lihtne:
  1) Hoia sotsiaaltoetused kõrgel ning tekita nõudlus. Milleks ratsionaalne inimene peaks vegeteerima Aafrikas, kui ca 4-5k USD eest saad lasta ennast Itaaliasse sõidutada ning elukvaliteet paraneb kümnetes kordades (isegi kui sa päevagi tööd ei tee). Kindlasti on ka hulk sõjapõgenikke, keda tulekski aidata. Aga on ju täiesti selge, et oled loonud ideaalse turu ka majanduspõgenikele ning Vahemere paadiärikad lihtsalt täidavad nõudlust. Tänane paadipilet maksab ca 15-20 keskmise Süüria elaniku kuupalka. Kas tavaline sõjapõgenik saaks endale seda üldse lubada?
  2) Mingi hetk selgub, et sa ei suuda enam sissevoogu piirata. Keeraks siis sotsiaaltoetused kinni? Ei päde, kuna oled neid juba ca 50m sisse lasknud ning enamus nendest inimestest on toetustest tugevalt sõltuvad. Rahutused juba väikeste probleemide üle on suhteliselt efektselt tõestanud, et meie uuselanikud on halbade uudiste suhtes üsnagi tundlikud. Ehk siis sotstoetuste kärpimine võiks eskaleeruda millekski kodusõja laadseks 🙂 Ja küsimus pole siinkohal enam isegi nahavärvis: suur osa põliseurooplastest ise ei ole enam tööjõuturul konkurentsivõimelised ning ei viitsi enam tööd teha. Keskmine tööpuudus eurotsoonis hetkel ca 12%, lõunas ei viitsi kohati veerand rahvast tööle minna.
  3) Ära tee s*ttagi. Istu enda 4 aastase mandaadi otsas ja ära tee ühtegi ebapopulaarset otsust (nagu sotsiaaltoetuste vähendamine). Selle asemel karjud puldist tähtsaid sõnu nagu “kvoodid”, “solidaarsus”, “Euroopalikud väärtused” jms. Ning lepid kokku, et jagame põgenike voo laiali. Tõepoolest, lühiajaliselt see leevendab probleemi, nagu püksi laskmine annab mõneks ajaks sooja. Aga esimest kahte punkti see ju kuidagi ei mõjuta. Nõudlus asüüli järele jääb ning ka paadiärikad ei kao kuhugi.

  Kreeka case tõestab taaskord ära, et ebapopulaarseid otsuseid Euroopa poliitikutel mune teha ei ole. Puuduvad ka riiklikud valuutad, mis valusad otsused ise ära teeks (kui kreeklased kasutaks drahmi, oleks valuutakursi langus nende keskmise palga ammu maailmaturu mõistes alla korrigeerinud). Ehk siis muusika jääb seisma varem või hiljem ning pool Euroopat jääb ilma toolideta. Sotsiaaltoetused sellisel kujul ei kesta ning varem või hiljem jäävad rahakraanid seisma. Täna ei suuda maailm keskmisele kreeklaselegi selgeks teha, miks peab raha teenimiseks tööle minema. Varsti hakkame me aga seda selgeks tegema keskmisele immigrandile. On ju täiesti selge, et sellise Euroopa näol on tegu uppuva laevaga ning pagulaspoliitika sellisel kujul toetamine on kuritegu enda rahva vastu. Keskmine eestlane paraku sai nüüd sellest aru, et lahendus mõistliku diskussiooni asemel on võrriekskursioon Vao külasse ning igale mustanahalisele tuleks trollis pasunasse sõita. Alanud on Vabadussõda II.

 5. lauri 9. juuli, 2015 at 22:28

  Ma tsiteerin ..jälle!

  “Lühidalt oleks vastus lihtne – ükskõik, kui peent toitu mulle serveeritakse, ei hakka ma sealt pointi otsimagi, kui näen selles kärbsevaklasid sebimas. Kutt tahab Kenderi stiilis „kõva meest“ mängida, aga tulemus on HALE. Siiski töötasin läbi loo ja kogu selle blogi, (nagu eelnevalt juba mainisin) ja arvan järgmist.
  1. Kitzbergi „Libahundi“ mängutoomine seoses pagulusteemaga on samaväärne, kui hakkaksime analüüsima põlisaafriklaste elukombeid ja vaimset taset E.R. Burroughs-i Tarzanijuttude põhjal. Ning järelikult on samavõrd vähetõepärased ka tulemused, milleni jõuame. Ja kui neid tulemusi kasutatakse mingi väite TÕESTAMISEKS, siis peab see väide ise olema veel nõrgem, et sellinegi tugi talle abina tunduks. Sellist arutluskäiku nimetatakse loogikaks:)
  2. Autor tunnistab enda kohta, et elas neli aastat tagasi üle „ärkamise“ – läks ülikooli, hakkas lugema ja inimestega rääkima. Siit see vastpöördunu kange himu „tõde kuulutada“, mis üksühele sarnaneb uksele tulevate jehoovatunnistajate innustusega – NAD ISE USUVAD!
  3. Kogu blogist õhkub musta (selle sõna vanas heas eestikeelses tähenduses) võhiklikkust. Mulle, kes olen raamatute keskel üles kasvanud, on see lausa valus. Kutt teiste omasuguste kirjutistest mõtete ja maneeride kopeerimise asemel võiks tõesti enne sõnavõtmist midagi PÄDEVAT lugeda. Rasside ja inimevolutsiooni kohta kasvõi Svante Pääbo „Neandertali inimene. Kadunud genoomi otsimas“:
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10202132475913077&set=a.4902063329104.1073741831.1823586996&type=1&hc_location=ufi
  Selles raamatus, muide, Svante Pääbo kirjeldab muu õpetliku hulgas seda, kuidas ta homoseksualistist nii ägedaks heteroks kujunes, et oma hea sõbra naise üle lõi. Märt-poiss raiub: „Ja üldse… teaduses ollakse praegu seisukohal, et homoseksuaalsus on geneetiline“ – Pääbo põhjal võib sellele vastu vaielda:)
  4. Väike katarsis – mina lugesin korra läbi ja hakkan midagi muud tegema, aga tema jääb oma ropusuise „sallivuse“ otsa kükitama. Õnnetu inimene.

  Sinu kommentaari kohta, (XXXX). Mille põhjal sa püstitad küsimuse: „Ja kas sa tõesti arvad et kõik inimesed, kelle nahavärv ei ole valge, on massilised vägistajad, mõrvarid ja terroristid?“. Ma ei ole mingit sarnastki väidet mitte kunagi, mitte kusagil esitanud. Olen lihtsalt vastu võõraste ÄRAPAIGUTAMISEPÕHISELE Eestisse toomisele (suurtähed erinevuse rõhutamiseks juhtumist, kui keegi tuleb ise siia konkreetsel sihil ja eesmärgil). Rõhumine sellele, et nende arv on (esialgu) väike, pole muud, kui teadlik pettus – 25 aastaga on 50-60-st Soome rännanud somaallasest saanud 16 000 ja 6 000 on veel „perega ühinemist“ ootamas:
  http://www.rahvuslasteklubi.org/tallinn/index.php/et/artiklid

  • Märt 9. juuli, 2015 at 22:59

   Kusjuures, ma ei ole üritanud kõva meest mängida. Aga ma saan aru, et kui seda ütlen, siis ma räägin põhimõtteliselt seinaga.

   Üleüldiselt saan ma probleemist aru. Stiil ei sobi. Peaksin WordPressi asemel NotePadi kasutama, sest siis ei reostaks ma internetti. Õnneks on olemas inimesed kes selle vastu võitlevad. Käivad ja kommenteerivad (või vahendavad kommentaare), kui loll ja vastik ma olen. Peaksin veel lugema ja siis aastaid hiljem võiksin alles blogisse kirjutada, mida maailma asjadest arvan.

   Tegelikult on tore kirjutada, sest et kui inimene võtab selle aja, et nii pikk kommentaar kirjutada, tähendab see seda, et talle on kirjutis KUIDAGIGI korda läinud. Selle üle on mul hea meel.

   Ma tänan soovituste eest.
   Siiralt.

 6. Triinu K 16. august, 2015 at 10:29

  Nii nii õige… Inimesi ei tohiks lahterdada nahavärvi järgi justkui mustad on väga pahad ja valged on väga head.
  Nõustun artikli lõpus öelduga, et Eesti on paraku see maa, kus nahavärv on oluline.. Väga kahju, aga ehk kunagi muutub Eesti rahvas ja sallivamaks 🙂

Lisa kommentaar

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. OK