August Kitzberg oli tark mees. Tema näidendis “Libahunt” oli Tiina oli teistsugune kui Tammaru perekond. Lõpus sai ta sellepärast isegi kuuli ja suri ära. Sama toimub meie ühiskonnas. Kui sa kuidagi teistsugune oled, siis järelikult oled nõid ja sind tuleks kirikutornis surnuks peksta.

Ma olen pikka aega pealt vaadanud, kuidas inimesed pagulastest räägivad ja siis üksteise peale kõva häälega klähvima hakkavad. Fakt on selles, et tulevik on sisserändajale sitt. Inimesed on süsteemi peale pahased, aga peksa saab sisserändaja. Mitte ainult sisserändaja. Isegi siis kui on laps paar tooni liiga tume, võib ta juba tänaval vastu tatti saada. Inimesed on juba sellised. Süsteemi peale ollakse vihased, aga peksa saab see, kellele on lihtsam viga teha, mitte see, kes tegelikult peksa saama peaks.

Olen kirjutanud mitu artiklit sellest, kuidas SATPK tegelikult diskrimineerib homoseksuaale ja kuidas EKRE on reaalsuses inimõiguste vastu. Vastukajast õppisin seda, et kui inimene on milleski veendunud, siis nii jääb. Siinkohal tuletan lugejale meelde, et neli aastat tagasi oleks ma EKRE poolt hääletanud, sest ma olin homode vastu. Aga siis läksin ma ülikooli, lugesin ja rääkisin inimestega. Sain targemaks. Analüüsisin elu ja inimesi. Miks neid vihata? Kas nad teevad kellelegi liiga? Kas nad sunnivad kedagi teist homoks? Ja üldse… teaduses ollakse praegu seisukohal, et homoseksuaalsus on geneetiline. See on täiega naljakas, sest nii EKRE ja SATPK tahavad, et homoseksuaalid elaksid “normaalset” elu ja saaksid lapsi: ehk siis annaksid oma geene edasi. Täielik ämber. Aga ma saan aru, et geenidest rääkida ei ole mõtet. Geenid pole kristliku maailma osa. Neil on kombeks endile kõrvatropid kõrva suruda ja silmaklappe kanda, et “tumedad jõud” alias Terve Mõistus ligidale ei saaks. Jällegi meenub “Libahunt”, kus vanamemm ütles, et vanas usus olid nõiad ja ravitsejad, uues usus on kõik nõiad.

Tagasi pagulaste juurde.
Maikuus ilmus noore Sinise Äratuse aktivisti Sigrid Paula Pukki kirjutis “Sallimatus kui põliseestlase ainus päästerõngas“, mis tõestas seda, et ütlus “noor ja loll” on täiesti õige. Pukk on veendunud, et Eestist saab Rootsi, kus pagulasi toetatakse suurte rahadega, mistõttu nad ei käi enam tööl. Ma tahaks teada, kustkohast Eesti selle raha võtab? Trükime juurde? See on üldse nii lollakas arusaam, et pagulased saavad siin hunniku raha. Moes on viriseda, et miks MEIE kannatama peame? Miks MEIE raha ei saa? Kas Eesti Vabariik peaks sulle iga kuu 800 eurot andma? Mille eest? Saage aru, et see raha, millega Euroopa pagulasi toetab, ei lähe neile tasku, vaid see kulub nende toitmisele ja harimisele. Et nad õpiksid eesti keelt. Et nad saaksid siin töötada. Ja ära julgegi nende toitmist maha teha, kurat võtaks. Nälga suretamine oleks ju ebainimlik, eks? Ma olen näiteks söönud maksumaksja kulul. Koolis ja sõjaväes, nii et laske maha mind. Olen parasiit.

Pukk paneb oma totaka artikli kinni mõttega:

“…olen varsti nõus pakkuma öömaja kabuhirmus rootslasele, kes moslemite poolt riigist välja aetakse.”

Siinkohal teeb noor neiu ennast täiesti lolliks. Ühesõnaga – plika on valmis vastu võtma pagulast, aga tingimusel, et tegu on rootslasega? Sest sellise näite puhul on see rootslane ju põgenik. Mul on hea meel, et olen valge ja ateist, võin rahuga igale poole põgeneda. Oleks ma natuke pruun oleksin KOHE värdjas. Ilma pikema jututa.

See ongi peamine probleem. Arusaam, et KÕIK pagulased on mingid kaanid. Anna andeks, kallis kaasmaalane, aga sa oled siinkohal veits ülekohtune. Ma saan aru, et Sinine Äratus sellise propagandaga tegeleb. Nad on põhimõtteliselt natsid ja vihkavad pagulasi, sest nad pole valged. Pukk on hea näide. Isegi oma artiklis annab ta mõista, et vene keel on parem kui Meka poole “jorisemine”. Vähemalt venelane on jorisemise ajal valge nahaga, eksju, Sigrid Paula!? Ma ei suuda uskuda seda rassismi, mis inimestel kappi on peidetud. Mu oma pereliige suutis ka mind üllatada, kui nägi Rimis mustanahalist töötajat – pidavat hirmus olema. Jube kahju on. Puudub igasugune usaldus. Kõik on terroristid ja värdjad. Alati. Tahavad abirahasid ainult. Miks headest inimestest ei räägita? Sellepärast, et seal pole probleemi ja igav on ju nii.

Sotsiaalmeedia on ka kohutav koht. Mul on sõbralistis nii mõnigi debiilik hakanud pilduma absoluutset rassismi. Ja justnimelt seda eelmainitud viha pagulaste endi vastu, mitte süsteemi. Miks proua Viisut jagab oma seinal vaenulikku pilti? Miks aplodeerida seda, kui sümptom peksa saab? Miks ei marsita võimu kantsi ja miks võimu ei kukutada, kui see nii halb on? Vastus on lihtne: liiga palju tööd, liiga palju ettevõtmist. Ja loomulikult on siis see hirm ka, et nende uus võim oleks ka sitt. Rämedalt popp on möliseda, aga parandada ei taha keegi. Hullult tore on oma alaarenenud sõpradega facebookis pilte jagada ja mõnele tumedanahalisele vasta hambaid virutada. Aaria rassi eest võitlevad aaria rassi häbiplekid. Adolf Hitler emigreeruks kui selliste keskel elaks.

Ma olen seisukohal, et pagulasi võib vastu võtta, aga (see on nüüd see koht, kust ka kõige haritum mats-nats enam edasi ei loe) neid inimesi on vaja korralikult harida, et nad meie ühiskonda sisse sulanduda saaksid. Keeleõpe ja kultuuriõpe. Veidike ajalugu ei teeks ka paha, vähemalt saaksid teada, miks mõned neid kiviga viskavad. Võõras on ju hirmus. Vaesed pagulased, kes siia tulema peavad… Eesti on paraku maa, kus nahavärv on oluline. Ja ma mõtlesin, et 21. sajand on saabunud ka meie väikesesse riiki. Sittagi.

Vastik on. Ühiskond on haige. Vihast haige.
Ja argumente pole. Lihtsalt… “Neeger ahju” ja “talendid koju”.
Marurahvuslased, homovihkajad ja diskrimineerijad.
Minge vittu.